« ‹ (8 / 9) › »
Avatar
cz Alpyn
0/5

Díky za reakci. No, teď je 16.12.2010, 8.40 h. a kamera na Vranči stále zamrzlá. No, asi je opravdu rozdíl mezi hardwarem. Kamery by měli mít vlastní topení.
Pěkný den mrazivý den.

admin: Vytápění v kameře je. Dokonce v dalším prototypu na kterém teď pracuji se bude extra vytápět přední sklíčko kamery dle počasí - při dešti přitopí aby se rychleji odpařily případné kapky.
Problém byl jinde - viz o příspěvěk níže.
Avatar
cz Vojta
5/5

Čím to je, že i když je venku relativně stejná tma a v Karolince se svítí, tak někdy jsou noční snímky vykreslené a jindy jsou černé jak uhel?

admin: Při chvilkách tam pokusuji :). Včera a předevčírem jsem tam opět zkoušel nahodit noční režim. Ale už tam s tím končím, protože poslední pokus opět zazlobil. Hold se tam musí vyměnit paměťový modul - neboť je tam pořád chybný kus (použil jsem nějaký x let starý/šuplíkový a ještě k tomu levný), který si dělá co chce. A teď (v zimě) se s tím těžko něco dělá. Všechny chyby se mi podařilo obejít. Ale jak vidno, i tak radši na to "nešahat". Hold jsou to pořád neodladěné prototypy. :-)

Každopádně to znamená, že snímky budou v noci tmavé dokud se v kameře nevymění paměť. Krom toho jas světel v údolí hodně závisí na počasí - mlha, kouřmo, inverze atd..
Avatar
cz Alpyn
0/5

Zdravím, super kamery ! Akorát taková drobnost, vlastně do kamery Vranča vkládáte údaje z meteostanice Hovězí. Myslím si, protože údaje jsou stejné. Tak si myslím, že by Meteo údaje na kameře Vranča být neměly. To jen taková drobnost. Jinak je to fakt super ! Fandím Vám.

admin: Díky za pochvalu.
To samozřejmě patří i těm níže podepsaným.
K meteodatům - meteostanice ve Vranči tak nějak doslova umrzla. A bohužel nejen tam. Zvolil jsem špatnou kombinaci hardwaru ... levného. No každopádně už vím co nekupovat. :(
Oprava bude asi až na jaro, takže jsem si říkal, že do té doby tam dám data z Hovězí. Přijde mi to pořád lepší než nic. Tohle místo je je jen o cca 130m výše a 11km dále než Hovězí, takže nějakou představu o počasí by to mohlo dát. Alespoň jsem si to myslel. No ještě to tedy jednou zvážím.
Avatar
cz Jiří Staněk
5/5

Moc hezká záležitost, už dlouho jsem nevyděl takhle vydařený projekt! Moc fandím!

Avatar
cz Petr
0/5

Absolutně perfektní webcamera, live počasí. congrats

Avatar
cz admin
0/5

Tak jsem zprovoznil kameru ve Vranči. Bližší info viz níže - komentář pro Tomův příspěvek.

Avatar
us Doris
0/5

Wish I could write in Czech! My Great Great Grandmother Veronika Sivek/Sivka and her family were from Hovezi.

admin: Hi Doris,
surname Sivek is used more in the village Huslenky.
Hovezi was after year 1949 divided on Hovezi and Huslenky (primary reason: dispute about construction of new basic school).

BTW: Thanks for visiting.

Radek
Avatar
cz Tom
0/5

Ahoj, snad se problemy brzy vyresi. Jaky typ kamery tam je? Diky a GL . . . greets

admin: Ahoj, tak s kamerou ve vranči byl dvojí problém. Předešlou chybu se mi zdárně podařilo vyřešit, ale jen co jsem tak učinil začala tam zlobit paměťová karta - na fofr se tam při instalaci dávala nějaká x let stará karta. Po X pokusech o opravu jsem to vzdal s tím, že tam tam karta musí vyměnit, jenže není známo kdy na to bude čas ... dneska (10.11) jsem měl čas znechucení se už ztratiolo a tak jsem to zase zkusil a podařil se nějaký pokrok ... :-D Každopádně karta se tam musí v nejbližšší době vyměnit - je jen otázka času kdy to tam zase spadne (možná za čtrnáct dní, možná za dva měsíce ...) o tomto víkendu se tím směrem mělo jet, tak uvidím co se bude dát dělat a kolik bude času.
Jinak kamera nenese žádné typové označení. Je to prototyp - kamery sám vyrábím. No vlastně tuším že jsem ji pro nazval P002. :o)
Avatar
cz Tom
0/5

Ahoj, uz treti den nefunguje kamera ve Vranci, snad to pred zimou nezbalila joyful

admin: Ahoj,
dík za zájem :-). S Vrančou je problém že tam byl instalován nezahořený/řádně nevyzkoušený prototyp kde došlo k nepředpokládanému problému v kombinaci hardware a software. Hold se šetřilo a spěchalo ... Semtam se mi to podaří nahodit, ale je to věc náhody... :( Musí se tam zajet a přímo na místě předělat celý systém a nastestovat - bohužel zatím na to nebyl čas.
Pokud se zadaří, tak by to mohlo být opraveno ještě tento víkend.

Radek
Avatar
cz admin
0/5

Trochu z guestbooku udělám Informační kanál :o)

Průběžné info o výstavbě:
Přibyla další kamera, vylepšené některé funkce, především pak prohlížení detailů, možnost nastavení stránky (pod výběrem kamer), grafy měřených meteorologických údajů a mnoho dalšího ... thanks

« ‹ (8 / 9) › »